היצירות שלנו

תאטרון במוזיאון
טירה בשמיים

לצייר המפורסם רנה מגריט יש בעיה – חברו הטוב מניו יורק הזמין ממנו ציור והוא לא יודע מה לצייר.

במסגרת תערוכה סביב יצירתו של מגריט 'טירת הפירנאים' המוצגת במוזיאון ישראל, כתבנו הצגה המספרת את סיפורו של הציור וחוקרת את הזרם הסוריאליסטי באמנות ואת הקשר שבין הדמיון למציאות.

צילום ועריכה: אורי דרורי

אלף לילה ולילה

החל משנת 2015 יצרנו והפקנו הצגות לילדים עבור המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים המבוססות על סיפורים מהפולקלור המוסלמי. בשנת 2018 איחדנו את כל ההצגות שהעלינו במוזיאון לפסטיבל צבעוני ומרגש בשם "אלף לילה ולילה" – "סינבד המלח", "אלאדין ויסמין", "עלי באבא" ו"סיפורי ג'וחא".

צילום: נועם פיינר

אלף לילה ולילה
אנו - מוזיאון העם היהודי

בקיץ 2018 ו2022 יצרנו אירוע של חודש שלם עבור אנו – מוזיאון העם היהודי (לשעבר מוזיאון בית התפוצות). המבקרים במוזיאון פגשו דמויות מופת מההיסטוריה היהודית כבנימין זאב הרצל דונה גרציה, שמואל פלצ'י ובנימין מטודלה ושמעו מהן בגוף ראשון על חייהן ופועלן.

תאטרון מוזיאלי
שחזורים הסטוריים
אירועי יום העצמאות

בהיכל העצמאות, המקום שבו הוכרזה המדינה, שחזרנו את קריאת מגילת העצמאות עבור תנועת המזרחי. דוד בן גוריון, גולדה מאיר והרב יהודה לייב פישמן מימון חזרו לחיים לאירוע מצחיק ומרגש.

אלנבי חוזר לירושלים

בדצמבר 2017, בדיוק 100 שנה לאחר שהגנרל אלנבי ירד מסוסו ונכנס לעיר העתיקה של ירושלים, ביצענו שחזור של האירוע בהשתתפות עשרות שחקנים  וניצבים עבור מוזיאון מגדל דוד. באירוע השתתפו ראש העיר ירושלים, מכובדים בני כל העדות וצאצאיו של הגנרל אלנבי. השחקנים שלנו הופיעו באירוע בין השאר כראש העיר ירושלים חוסיין סלים אל-חוסייני, לורנס איש ערב, הרב עוזיאל וכמובן הגנרל אלנבי בעצמו.

צילום ועריכה: אורי דרורי ואלעד ברמי

אלנבי
אירוע הוקרה למעפילים

בשנת 2018 ביצענו עבור המשרד לירושלים ומורשת אירוע הוקרה ענק למעפילים ולתקופת ההעפלה בחוף גורדון בתל אביב. שחקני התיאטרון גילמו מעפילים שעלו לארץ בצורה בלתי לגאלית, לוחמי מחתרת שבאו לקבל את פניהם וחיילים בריטיים אשר ניסו למנוע את ההעפלה. סך הכל הסתובבו כ100 שחקנים וניצבים בין אלפי המבקרים שגילו דברים חדשים רבים על תקופת ההעפלה. האירוע, שכלל הגעת שחקנים על סירות מתוך הים אל החוף, הסתיים בריקוד פלאש מוב המוני.

הוקרה למעפילים
סיורים תיאטרליים
הגן הבוטני

סיור תיאטרלי בין תחנות שונות בגן הבוטני כאשר כל אחד מהשחקנים גילם ייצוג אנושי של צמח – עץ בונזאי, חבצלות מים, אלוורה ועוד.

מתים מצחוק בעיר העתיקה

סיור תיאטרלי ברחובות העיר העתיקה בירושלים. במסגרת הסיור, שלוקח את המשתתפים משער יפו ועד לכותל, חוזרת הקבוצה עוד ועוד לעבר של ירושלים ופוגשת דמויות שיעשו הכל כדי להישאר במקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

פסטיבלים
חנוכליים

במסגרת פסטיבל חנוכה הגדול של הרשות לפיתוח ירושלים ברובע היהודי יצרנו הצגת ילדים ייחודית עבור כיכר בתי מחסה. בנוסף שחקנים שלנו השתלבו בכל הרובע היהודי במסגרת הפסטיבל.

צילום: יוני קלברמן

להעיר תעתיקה

פסטיבל באורך חודש שיצרנו עבור הרשות לפיתוח ירושלים. עשרות אלפי מבקרים מירושלים ומשאר הארץ צפו בהצגות קצרות החושפות את הרגעים ההיסטוריים הפחות מוכרים של ירושלים.

צילום ועריכה: אורי דרורי ואלעד ברמי

בעולם הוירטואלי
הבאטל על ג'רוז

סדרת רשת בהיפ הופ המספרת את סיפורו של שבוע אחד בשנת 1949, שבסופו הוכרזה ירושלים לראשונה כבירת מדינת ישראל המודרנית. דוד בן גוריון, מנחם בגין, משה שרת וגולדה מאיר כמו שאף פעם לא ראיתם.

שותפים ליצירה: אורית גל, יונתן בלומנפלד, אופיר דרעי, אליטוב בן פזי

הבאטל על ג'רוז
פרק 1

פרק הפתיחה של סדרת הרשת של תמ"י – התיאטרון המוזיאלי הישראלי. סדרה היסטורית בהיפ הופ וראפ המספרת את סיפורו של שבוע דרמטי אחד בראשית ימיה של מדינת ישראל הצעירה.

דצמבר 1949
דוד בן גוריון צריך לקבל החלטה דרמטית. האם להכריז על ירושלים כבירת ישראל למרות התנגדות האו"ם. שר החוץ משה שרתוק מתנגד לצעד.
מה יחליט בן גוריון?

פרק 2

הפרק השני של סדרת הרשת של תמ"י – התיאטרון המוזיאלי הישראלי. סדרה היסטורית בהיפ הופ וראפ המספרת את סיפורו של שבוע דרמטי אחד בראשית ימיה של מדינת ישראל הצעירה.

ראש הממשלה דוד בן גוריון מתעקש שירושלים היא הבירה היחידה שיכולה להיות למדינת ישראל. אבל שנתיים קודם הדיבור היה אחר לגמרי…

פרק 3

הפרק השלישי של סדרת הרשת של תמ"י – התיאטרון המוזיאלי הישראלי. סדרה היסטורית בהיפ הופ וראפ המספרת את סיפורו של שבוע דרמטי אחד בראשית ימיה של מדינת ישראל הצעירה.

שר החוץ משה שרתוק נשלח לשאת את נאום חייו באו"ם. איך משכנעים את העולם שירושלים צריכה להיות בירת ישראל?

סרטוני שיווק

לרבים מהפסטיבלים והאירועים שלקחנו בהם חלק יצרנו גם את ההזמנה הוירטואלית. אנחנו עובדים עם צוות וידאו מקצועי ומנוסה, ועם הכתיבה שלנו אנחנו יכולים ליצור סרטונים כיפיים ומצחיקים.

צילום ועריכה: אורי דרורי ואלעד ברמי

להעיר ת'עתיקה

הפסטיבל "להעיר ת'עתיקה" התקיים בשנת 2017 בעיר העתיקה בירושלים. לקראת הפסטיבל, הפקנו סדרת סרטונים המזמינה את הקהל ליהנות מחוויה תיאטרלית וצבעונית.

פסטיבל אלף לילה ולילה

בשנת 2019, לאחר מספר שנים של עבודה עם המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים, איגדנו את כל ההצגות שהרצנו במוזיאון לפסטיבל קיץ אחד בשם "אלף לילה ולילה". הדמויות מכל ההצגות נפגשו ליום צילום.

דילוג לתוכן